בניית קיר גבס


בניית קיר גבס או קיר לוחות מושרש עמוק בהיסטוריה של הטיח. השכבות הפנימיות של הלוחות קשורות קשר הדוק לחומר הגבס ששימש לבנייה במשך מאות שנים. חידושים אלה בחומרי בניין שינו את אופן סיום הבתים והבניינים עד היום.

טיח עתיק השתנה לחומר הנפוץ של קיר גבס המודרני. טכניקת הייצור שלה התפתחה מאז שהומצא. זה גרם לפופולריות של קיר גבס או גבס להמשיך ולגדול.

ההיסטוריה של טיח


טיח הוא משחה העשויה מינרלים ומים המורחים בשכבות עם זמן ייבוש בין לבין. הוא שימש כחומר בנייה ליצירת קירות עוד מימי קדם. רבות מהטכניקות בהן משתמשים אנשים פרימיטיביים עדיין בשימוש עד היום.

בניית קיר גבס

יתכן שאתה שואל מה ההבדל בין קיר גבס ללוחות גבס. התשובה הקצרה היא בעצם רק השם. הם אותו מוצר שתואר רק במונחים שונים, לעתים קרובות בהתאם למיקום הגיאוגרפי.

בבניית קיר גבס הטכניקה התרחבה לקירות חיצוניים בצורה של טיח. אנו בבית השיפוצים, כמו ציביליזציות אירופאיות אשר נהגו לטיח ליצירת תקרות מפורטות ולהוספת פרטים ארכיטקטוניים נוי. הרומאים אף פיתחו את הטכניקה של שימוש בסיד באותו אופן, מה שהוביל להמצאת בטון.

מהר קדימה לעידן הפרוגרסיבי האמריקאי של תחילת המאה העשרים. העירוניות הביאה את הצורך בנוחות בחומרי בניין. קיר גבס או גבס הומצאו להחליף את ההתקנה המייגעת של טיח.

המעבר לקיר גבס ולוחות גבס


קיר גבס נקבע כאופציה ידידותית לתקציב שמבטלת את ההמתנה לזמן יבש של גבס. התכונות העמידות בפני להבה והתקנה מהירה נתפשו כיתרונות למאמצים המוקדמים שלה. למרות התכונות החדשניות שלה, השימוש בקירות גבס לא המריא מיד.

עם זאת, באמצע המאה הוא עלה כחומר בניין פופולרי ביותר. הבייבי בום יצר ביקוש לחומרי בניין נוחים ויעילים יותר. זה הרס את מכירות קירות הגבס שהובילו לפופולריות המתמשכת שלו עד היום.

תהליך הייצור של קיר גבס ולוחות גבס

לוחות קיר גבס ולוחות גבס עשויים באופן מסורתי מגבס. המינרל החולי הלבן הזה ממוקש מכדור הארץ במקומות רבים ברחבי העולם. הגבס משמש ביישומים שונים כמו לוחות קיר גבס, דשן דשא וגיר מדרכה. המינרל בעל תכולת מים גבוהה, המעניק לקירות גבס את תכונותיו העמידות באש.

הגבס מעורבב עם תוספים אחרים כמו עיסת נייר ממוחזר ליצירת תערובת או הדבק. תערובת זו נפרסת בשכבות דקות בין גיבוי נייר או פיברגלס. לאחר מכן הוא מחומם בתא ייבוש להתקשות ולייבוש.

חיתוך לוחות

הלוחות נחתכים למגוון רחב של גדלים לשימושים שונים. רוחבי הלוחות הם בדרך כלל ארבעה רגל אך יכולים להשתנות בגובהם. ניתן להשתמש בלוחות גבוהים יותר להתקנה מהירה וחלקה יותר על קירות גבוהים יותר.

עובי לוחות קיר הגבס משתנה גם הוא. מעובי של רבע אינץ 'ועד חמש שניות אינץ', לעוביים השונים יש יישומים שונים. הלוחות הדקים ביותר מתאימים לקירות מעוקלים או להוספת שכבה לקיר הגבס הקיים. אם אתם מחפשים להפחית קול או להוסיף בידוד לקיר חיצוני, בחירת לוחות עבים יותר תספק את היתרון הרב ביותר.

תהליך ההתקנה של קיר גבס או גבס

תהליך ההתקנה של קיר גבס או גבס הינו מהיר ויעיל יחסית. צוות התקנה מנוסה יכול להשלים עבודה תוך מועד סופי. התהליך אינו דורש כלי חשמל חזקים כלומר הוא גורם להפרעות מינימליות.

לוחות מותקנים על הקירות באמצעות המחברים המתאימים. אחד היתרונות בשימוש בחומר זה הוא שניתן להרכיב אותו לכל דבר, החל מגוש מלט ועד חתיכות מתכת או עץ. הוא גם קל משקל, מה שהופך את ההרכבה לפשוטה ובטוחה יותר.


התקנת קיר גבס

התפרים בין הלוחות מודבקים לאחר מכן במומחיות. תרכובת מוחלת על הקלטת כדי להבטיח מראה חלק ולמחוק כל עדות לתפרים. ניתן למרוח מספר שכבות של המתחם ליצירת מראה מושלם.

לאחר מכן הקיר משייף חלק. הוא עשוי להיות גם בעל מרקם בטכניקות שונות בהתאם לגימור המיועד. לאחר מכן משטח המשטח מוכן להדבקה, צביעה או כל שיטת גימור שנבחרה.

היתרונות של קיר גבס ולוחות גבס


קיר גבס או גבס הוא חומר בניין פופולרי במיוחד, ומסיבה טובה. הנוחות והיתרונות הופכים אותו לבחירה מצוינת. בנוסף, הוא ידידותי לתקציב ורב תכליתי.

ניתן להשתמש בקירות יבשים במגוון רחב של יישומים. ניתן להשתמש בו כדי לסיים מרתף שלם או ליצור מחסומים בין החדרים. ניתן להשתמש בו גם לכיסוי תקרה מיושנת ליצירת מראה חלק וחלק.

הוספת קיר גבס לקירות חיצוניים מעניקה הגנה מפני אלמנטים. זה יכול לעזור לשמור על הטמפרטורה המבוקרת של החדר. קיר גבס יכול גם להפחית טיוטות מבחוץ.

לוחות קיר גבס צפופים ולכן הם מפחיתים את זיהום הרעש.