צביעה


צביעת דירה ובית פרטי

בין אם מדובר בצביעת דירה או צביעה של בית פרטי, נדרש לבצע את הצביעה לפי סדר נכון של שלבים על מנת לקבל את התוצאה הטובה ביותר.

צביעת דירה בתל אביב
צביעת דירה

בתחום הצביעה ישנן כמה קטגוריות:

  • צביעת חלל הבית בצורה רגילה אשר כוללת בתוכה צביעת חדר ילדים, צביעת חדר שינה, צביעת סלון ועוד..
  • צביעה נגד רטיבות ועובש – צביעה זו בדרך כלל מסובכת יותר וכוללת תיקונים ומריחת חומרים שונים על מנת להימנע מהיווצרות של עובש וכתמים על הקיר בעתיד.

מחירים של צבעי טמבור נעים בין 100-300 ש"ח

כשצובעים קיר נדרש להשתמש בצבע לקירות אשר תואם את מטרת הצביעה.

כשבוחרים צבע לבית צריך לקחת בחשבון את האלמנטים אשר נמצאים מסביב כמו צבע הקרמיקה, הריצוף או הפרקט, הריטים שיהיהו בחדר, השפעת הצבע מבחינת תאורה וכו'

מניפת צבעים
מניפת צבעים

אותו העיקרון חל גם שבוחרים צבע לצביעת אמבטיה

כאשר בוחרים צבע לצביעת חדר אמבטיה או המקלחת, צריך לקחת בחשבון את היווצרות אדי המים הנוצרים בעת השימוש במקלחת או באמבטיה.

לחות יכולה ליצור פטריות ועובש על הקירות והתקרה של חדר האמבטיה.
בכדי להימנע מכך, נדרש לצבוע את הקירות והתקרה בצבע נגד עובש המותאם לתנאי לחות ומים.

קישורים מועילים לבחירת צבע לצביעת הבית או החדר:

לצביעת התקרה צריך להשתמש בצבע מיוחד.

מחיר צביעת דירה: יכול לנוע בין 6,000 ש"ח ל 8,000 ש"ח

בצביעת חדרי ילדים חייבים להקפיד על בחירת חומר ידודתי העשוי מחומרים עדינים יותר מאשר צבע רגיל.

מחיר של צבע נגד עובש הוא: כ- 170 ש"ח לגלון, תלוי בחברה.

צביעת קיר מתקלף.

צביעת קיר מתקלף מסובכת יותר מצביעת קיר רגיל מכיוון שנדרש לתקן את הקיר ביסודיות לפני השמת הצבע.

צביעה בצורה לא נכונה עלולה לגרום להחזרת הכתמים וסימני הרטיבות גם לאחר הצביעה, לכן נדרש לבחור בעל מקצוע מיומן בכדי לבצע צביעה נגד רטיבות.

צביעת דירה

כאשר החלל בו אתם מתגוררים הפך להיות משעמם,לא מעניין ועם סימני התישנות, זה הזמן לעצב את הבית.

עיצוב מראה חדש לבית לא חייב להיות

התחלו בריהיטים ור טבעי? האם הציורים או הצמחים ממוקמים במקום בו הם יכלו להתבלט טוב יותר? האם המטבח מסודר בצורה הנוחה ביותר האפשרית? התאמת אלמנטים פנים אלה יכולה לעזור 'לרענן' בית פשוט דרך החידוש של שינוי והתקנה טובה יותר.

על ידי סידור מחדש, כמה כללים בסיסיים של עיצוב פנים עשויים להנחות את החלטותיך. פנים מאורגנים היטב מעצבים את זרימת החלל, ותוחמים חללים לקביעות ונתיבי תנועה גבוהה. וודאו שהרהיטים שלכם מקלים על ארגון זה, תוך שמירת חפצים מהדרך לצירי תנועה גבוהה והצבת שולחנות, מדפים, כורסאות ופריטים אחרים הגורמים להפסקה, במקומות בהם נוח לעצור.

צביעת בית פרטי

האם יש לקירות שלך שריטות, שריטות מילדים או צבע מתקלף שרצית לכסות במשך זמן רב? הצבעים של חלל פנים יכולים להשפיע בצורה עמוקה על מצב הרוח של תושביה, במיוחד כאשר התושבים מבלים בהם שבועות רצופים. זה הזמן הטוב ביותר לצבוע מחדש, להתייעץ עם מדריכי צבע , לקחת בחשבון את השילוב שלך, ולשקול את התאורה בכל חדר לפני שתתחיל במאמץ.

צבעים חמים, כמו אדום, כתום וצהוב, יכולים להביא מרחב ואנרגיה לחלל, ואילו צבעים קרים יותר, כמו כחול וסגול, נוטים להיות מרגיעים יותר. ציור שחור לבן יכול לגרום לבית שלך להראות מלוטש ומודרני, או לעורר רוגע והתבוננות. עם זאת, צבע שחור נוטה לגרום לחלל להיראות קטן יותר, ואילו צבע לבן לעיתים קרובות גורם לו להרגיש גדול יותר. ביחס לכך, סידור הצבעים הכהים והבהירים יותר יכול להשפיע מאוד על תפיסת החלל- צביעת תקרה בהירה יותר מהקירות תגרום לחדר להיראות גבוה יותר, וצביעת הקירות הצדדיים בהירים יותר תגרום לו להראות רחב יותר. לבסוף, לתנאי התאורה יכולה להיות השפעה משמעותית גם על בחירת הצבעים. לדוגמא, צבע שחור עשוי להיות ריאלי יותר עבור חללים עם תאורה טבעית טובה יותר.

חשוב לומר כי נכון לעכשיו, הקוראים צריכים להתמקד בציור חללי פנים או, לכל היותר, באלמנטים חיצוניים נגישים; כאשר בתי חולים כבר מוצפים, יש להימנע מכל פעילות שיש לה פוטנציאל לפציעה קשה.

נקה וסדר מחדש

כשאתם כל הזמן מחפשים אחר נושאים דחופים יותר כמו עבודה, חברות, זמן משפחה או אירועים אחרים, ניתן להבין כי ניקיון דוחה או נדחה לזמן טוב יותר. זה זמן טוב לעשות זאת, וניקוי הבית בצורה יסודית יקל על השהות בהסגר. משולחני אבק וחלונות השיש ועד לשאיבת אבק מתחת למיטות ובפינות מסביב, יש המון דרכים לעבוד על ניקוי.

דרך פורה אחת היא לארגן מחדש מקומות אחסון וארונות על גדותיהם, שם פשוט ערמנו דברים במשך שנים. ישנן דרכים רבות לשפר את האחסון הקיים או למצוא מקומות אחסון חדשים, החל ממגירות חלוקות משנה עם מגשים וחוצצים וכלה בניצול גובה החדר להוסיף מדפים ורהיטים חדשים. אפילו המרחב הפנוי מתחת למיטה יכול לשמש כמרחב שימושי. משימת ניקוי וסידור מחדש זו היא מתגמלת ומשפיעה רבות על איכות החללים הפנימיים, במיוחד מכיוון שבלאגן יכול להגביר את החרדה בכל פעם שהוא מלחיץ בפני עצמו.

לשתול ולעבד

צמחים הם אלמנט מקורה נוסף שהוכח כמשפר את מצב הרוח, מגביר את הפרודוקטיביות ואף משפר את איכות האוויר. כדי להעביר את הזמן, בעלי בתים ודיירים יכולים לקנות או לגדל עציצי בית , החל במשימה בעיצוב פנים מיניאטורי, לבחור היכן לאתר אותם וכיצד לסדר אותם כך שתשלים ריהוט וקישוטים קיימים. על משימה זו לפעול בהתאם להנחיות הדומות לאלו המתוארות ביחס למיקום הרהיט. כמו כן, טיפול בצמחי בית והשקייתם עוזר לנו להירגע ומאפשר לנו לעקוב אחר לוח הזמנים שנקבע אם אנו מרגישים שאיבדנו 'מבנה' בגלל הסגר.

למי שמרגיש שאפתנות במיוחד ולאלה עם פטיו, אפשר אפילו להקים גן או גן ירק בחוץ. בעת יצירת הגינה שלך , ישנן מספר דרישות שיש לקחת בחשבון, כולל מערכות תאורה, טמפרטורה, לחות והשקיה. אם החלל שלכם כבר עונה על צרכים אלה, תוכלו