שיפוץ דירה להשקעה


שיפוץ דירה להשקעה – השבחת נכסים

שיפוץ דירה להשקעה, יכול לנבוע ממספר סיבות. הניסיון מלמד שדירות אשר נרכשו בראיה לטווח הארוך הניבו תשואות יפות ביותר. הבסיס להצלחה היה שיתוף פעולה איתנו לפני רכישת הדירה. המשמעות בפועל היא שלא כל דירה מתאימה להשקעה.בית או דירה שנרכשים מבלי לבחון מס' רב  של פרמטרים, יכול לעיתים להוות כישלון והפסד כסף וזמן בכל התהליך הארוך הזה של קניית בית להשקעה.

שיפוץ דירה להשקעה
שיפוץ דירה להשקעה

ננסה לתת לכם טיפים על סמך הניסיון שלנו מעל ל 30 שנה בענף השיפוצים והבנייה.

נראה לכם את הדרך שפעלנו בכדי שתצליחו במשימה הלא פשוטה של דירה מניבה.

במאמר זה אף ננסה לכלול כמה שיותר פרטים וננסה לענות על שאלות של רוכשים רבים אשר מתלבטים ורוצים לדעת את שביל הזהב מתחילתו של התהליך מקניית דירה ישנה, ואל הדרך להפוך אותה להשקעה מניבה.

קודם לפני ננסה להסביר בקצרה על תחילתו של התהליך. אתם צריכים להבין כי ההתחלה או הבחירה הנכונה, או  לייתר דיוק היא זו שתוביל אל הצלחת כל התהליך, של  שיפוץ בית ישן.

איך לבחור דירה להשקעה

 1. בחרו את האזור המועדף לכם, אזור מועדף זה שכונה הוא עיר שאתם מכירים.
 2. ישנם מס אתרי אינטרנט ידועים במכירת דירות, ניתן למצא דירות ללא תיווך, מה שיכול להגדיל את הרווחים, אך לא תמיד תבדקו ותשוו.
 3. דירה להשקעה זו דירה שנרכשה במחיר המשקף את מצבה. החיפוש הנכון הוא אחרי דירות ישנות אך לא הרוסות.
 4. תשאלו חברים מכרים ותסתובבו באזור שאתם רוצים לרכוש את הדירה. לפעמים פה לאוזן עדיף מאשר חיפוש ברשתות.
 5. לאחר שהגעתם אל הדירה עם שנראית לכם, כמובן על סמך המחיר האטרקטיבי, קחו איתכם קבלן שיפוצים שאתם סומכים עליו שיראה איתכם את הדירה.
 6. בשלב זה למעשה אחרי שריאתם יחד עם קבלן השיפוצים את הדירה, אתם אמורים להיות עם תמונה הרבה יותר שקופה וברורה לגבי שני דברים. האחד מהם העלויות או האפשרויות לקנייה שיפוץ ומכירה ומה מצבה הכללי של הדירה בייחס למחיר הנדרש, קבלן השיפוצים עם ידע בנושא יכוון אתכם אל המטרה הנכונה.

שיפוץ דירה להשקעה – קניית דירה להשקעה

תהליך קניית דירה להשקעה מצריך הבנה מעמיקה בתחום ואם אין לכם כזו, רצוי להתייעץ עם חבר או קרוב משפחה קודם לפני הרכישה.

לרוב אנו פועלים בשיתוף פעולה מלא, עם היזם המחפש דירה להשקעה בנוסף אף בליווי מתווך, ואם אין ליזם מתווך שהוא מכיר, אנחנו מחברים אותו למקצוענים בתחום הנדלן.

יש חשיבות רבה בידע של היועצים החיצוניים להצלחת התהליך ובכדי למנוע סיבוכים מיותרים.

כמובן גם עורך דין נמצא כחלק בלתי נפרד מהתהליך, וגם כאן, אם ליזם אין מישהו שהוא מכיר וסומך עליו, גם כאן אנחנו נחבר אותו לעורכי דין מומלצים בתחום.

יזם אשר מחפש הזדמנות אמיתית ,צריך לפעול על פי כללים אלו. לעיתים אנו נתקלים ברוכשי דירות להשקעה שלא בדקו נכון את מצב הנכס, או שלא בדקו נכון את שלל הפרטים הנחבאים מתחילתו של התהליך, של רכישה ושיפוץ דירה להשקעה ועד למכירתה עם תשואה יפה וכדאית.

שיפוץ דירה להשקעה

תשואה ממוצעת על דירה

תהליך קנייה שיפוץ ומכירה הוא חלומם של אנשים רבים. המטרה ברורה והשאלה היא אחת מה בסוף נשאר לנו לאחר כל התהליך.

שיפוץ דירה לשקעה הוצאות :

 • תשלום למתווך אם יש
 • עורך דין חובה
 • עלות שיפוץ בית פרטי ישן או דירה
 • ריביות למי שאין את כל הסכום נזיל

יחד עם זאת הממוצע לאחר תשלום לכל הצוות התהליך יכול לנוע 7% ל 13% תשואה מקניית דירה להשקעה. לעיתים ישנם מצבים חריגים אשר יכולים לצור רווחים יותר גדולים אך מדובר בחריגים כפי שציינו.

שיפוץ דירה להשקעה – איך לקנות דירה בלי הון עצמי

 1. משכון נכס – במידה ויש לכם נכס בבעלותכם למשכן אותו בבנקים, דרך אגב הם אוהבים את החלק הזה היזהרו בבחירה.
 2. שיתוף פעולה עם חברים או בני משפחה, שיתוף כזה הוא די נפיץ הערכו לכך בהתאם.
 3. הלוואות בשוק הפתוח, לא מצעים לכם ללכת לכיוון הזה.
 4. אם יש לכם חבר הוא קרוב משפחה שרוצה למכור נכס, זה הזמן לחבר אותו אל תהליך שיפוץ דירה להשקעה. כמובן זה לא פשוט אך בהחלט אפשרי, אם הוא יבין שהוא בעניין זה יחבר אותו יותר לתשובה החיובית.
 5. החלק הזה הכי קשה, אם ראיתם דירה להשקעה ואין לכם כסף צרו קשר עם  מתווך בתחום ויחד תוכלו לעשות שיתוף פעולה מניב לשני הצדדים.

שיפוץ דירה השבחת נכס

בחלק זה של המאמר נסביר על המושג השבחת נכס והאם זה אפשרי ומה יוצא לנו בסוף?

השבחת נכס כשמה כן היא. נכס אשר היה במצב  X עבר תהליך שיפוץ דירה להשקעה וכעת קפץ לאזור K . המשמעות היא שנכס בעל שווי נניח של 2,000,000 שופץ ב 150,000 וכעת הוא שווה 2,250,000 לדוגמא.

אם שמתם לב ההשקעה בנכס הניבה רווח, במקרה זה בחרנו להראות נכס לדוגמא, עם תשואה של 100,000 שזה ממש לא רע ואפשר יותר אך כמובן המספרים המדויקים מתחילים בתחילתו של התהליך, כפי שכבר הסברנו לעיל.

קניית נכס למטרת השבחה הינה חייבת להיות בתהליך קניה שיפוץ ומכירה, אלה נכס מניב שכזה אם נמתין אתו מס' שנים אחדות יניב הרבה יותר מהמכירה המיידית.

שיפוץ דירה לצורך השבחה יכול לכלול מספר של פרמטרים בשיפוץ הנכס.

העלויות בדבר שיפוץ יכולות להיות מושפעות ממספר פרמטרים כגון :

עלות הנכס – מחיר הדירה או הבית ככל שהמחיר גבוה יותר כך ניתן להשקיע ולהשביח את הנכס יותר.

האזור שבא נמצא הנכס – אזור מבוקש או אזור לא טוב למגורים ועוד…

כמה כסף יש לבעל הנכס החדש בהתאם לזה יבוצעו השיפורים אשר יעידו בסופו של יום על הרוויחם בהתאם.

מיהו בעל המקצוע – רבים נוטים לחשוב ששיפוץ לצורך מכירה או להשקעה לא מצריך בעל מקצוע מיומן ואיכותי, ופה למעשה הטעות הבסיסית שלהם. שיפוץ בית או דירה בצורה לא מקצועית לא תניב את המקס' מאפרות אשר טמונה בנכס. תהליך רכישת דירה הינו ארוך מתחילתו ועד סופו, ומי שחושב שלקנות נכס ולשפץ בזול בצורה לא מוקפדת, מפסיד תשואות שיכלו להיות אילולי הנכס היה משופץ בצורה מקצועית ואיכותית.

לעוד מידע בנושא בחירת קבלן שיפוצים היכנסו למאמר שלנו – קבלן שיפוצים מומלץ.

לסיכום

אין אתם מעוניינים לרכוש נכס לצורך שיפוץ דירה להשקעה תחשבו הייטב על כל התהליך, חשיבה נכונה ובהתאם לצעדים הנכונים בכניסה נבונה לכל התהליך, תמנע מכם הפתעות לא נעימות בדרך.